Choď na obsah Choď na menu
 


Fk Rača- Fk Dúbravka

31. 8. 2009

Druhé kolo prinieslo súboj dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky. Domáci boli na tom ale podstatne lepšie, pretože oni po celkom slušnom výkone prehrali na ihrisku Iskry Petržalka, hostia však dostali "nádielku" v podobe 12-tich gólov.

Začiatok zápasu bol tak v réžii domácich, ktorý sa zahryzli do svojho súpera od úvodných minút. V prvých minútach sa zatiaľ len zastrelovali, ale v 6. minúte otvoril skóre utešenou strelou z hranice šestnástky Jeleň. Radosť domácich však netrvala dlho, o pár minút sa po hrúbke domácej obrany rútil sám na Wittgrubera útočník domácich, záchrannú brzdu zatiahol Zboniak. Následný pokutový kop hostia premenili, aj keď Wittgruber si na lotpu siahol. Domáci ostali prekvapení, studená sprcha však pokračovala, po nevyužitej šanci Moravanského, ktorý z päťky pálil len do brankára, nasledovala druhá penalta, treba však povedať, že opäť bola správne posúdená - 1:2. Hostia sa dvoma penaltami razom dostali do vedenia a na domácich čakala tak ešte ťažká práca. Vyrovnať však mohli už o pár minút, keď Hambálek vysunul do stopercentnej šance Biháriho , ponúknutej šance sa však akoby zľakol, zbytočne zasekával a následná dorážka Hambálka skončila len na brvne. Domáci akoby sa nevedeli dostať do tempa, chýbal im väčší pohyb a kľud v koncovke. Do polčasu tak šli do kabín ze nepriaznivého stavu.

Cez prestávku si dali domáci jasný cieľ - v druhej štyridsaťpäť minútovke otočiť tento zápas. Na hráčoch Dúbravky bolo badať značné vyčerpanie už od úvodných minút. Hráči Rače na tom neboli o nič lepšie, zápas miestami pripadal hru starých pánov, ale to nič nemenilo na tom, že Rača bola lepšia a držala loptu skoro celý zápas na svojich kopačkách. Už v 55.minúte mohlo byť vyrovnané, lopta však znovu zastavilo brvno. Zahadzovanie šancí pokračovalo, nevyužili ich následne Hambálek, ktorého strelu brankár kryl, Moravanský, ktorý minul svätyňu hostí a ani strela Švrčka na tom nebola o nič lepšie. Na domácich bolo vidieť, že nechcú tento zápas prehrať, ich úsilie sa vyplatilo a vyústilo do vyrovnávajúceho gólu. Po narážačke s Lopatkom, Hambálek pohotovou strelou vyrovnal. Bol to ten istý hráč, ktorý o pár minút otočil stav a priebeh zápasu, po úniku pomedzi obranu hostí obstrelil brankára a domáci zaslúžene vyhrávali. Po tomto góle sa však nepochopiteľne stiahli a prestali behať, aj keď kondične na tom neboli najlepšie. Ukludňujúci gól strelil Ondrejkovič a zničil tak akúkoľvek snahu hostí o zvrátanie výsledku. Hambálek mohol streliť aj hetrik, jeho druhý prienik však zastavila obrana Dúbravky. Domáci tak otočením zápasu v druhom polčase vyhrali a pripísali si prvé tri body to tabuľky.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.