Choď na obsah Choď na menu
 


Králová pri Senci- FK Rača

1. 11. 2009

Posledné tri kolá zostávajú do skončenia zimnej časti a hráči Rače si dali jasný cieľ-9 bodov. Prvá "skúška ohňom" ich čakala na pôde Královej pri Senci, ktorá tento rok prekvapuje a drží krok s vedúcim postavením.

Začiatok zápasu ako aj takmer celý jeho priebeh sa však niesol v réžii hostí, ktorí úplne ovládli hru a súpera nepúšťali do žiadnych šancí alebo kombinácií. Prvú šancu mali hostia už na začiatku zápasu Hambálek však z 20-tich metrov pálil do žrde. Následne sa v šanci ocitol Verdun, Lopatka, ale aj Moravanský. Brankár domácich bol neistý, prakticky každý center bol nebezpečný. Domáci boli takýmto priebehom zaskočený, dominanciu na ihrisku potvrdil smelým prienikom Lopatka, ktorý obrana domácich stihla zastaviť len za cenu faulu. Následný pokutový kop Zboniak s istotou premenil a poslal hostí do zaslúženého vedenia. Po vedúcom góle sa však hostia nestiahli a pokračovali v oku lahodiacom kombinačnom futbale. Jedinú chybičku však mohli domáci ihneď potrestať, šťastena však tentoraz stála na strane hostí-lopta skončila na brvne. Ku koncu polčasu sa hra začala vyrovnávať, posledných 5 minút mali viac z hry domáci, ktorí začínali dostávať hráčov Rače pod tlak a tak im prestávka prišla vhod.

Na začiatku druhého polčasu si hostia vybrali hluchú 10-minútovku, domáci ju však nedokázali využiť. Jedine tak na nastrelenie ďaľšieho brvna, nemohúcnosť domácich útočníkov streliť gól sa začala prejavovať a v končenom dôsledku to bol aj jeden z rozhodujúcich faktorov. Pretože šance, ktoré dokázali spáliť útočníci sa proste premieňať musia. Hostia sa tak prebrali a naplno ovládli hru a užili si zápas. Chlieb sa začal lámat v 60. minúte, keď z hranice šestnásky pálil Hambálek, lopta domácemu brankárovi vypadla z rúk a z následnej dorážky Verdu zvýšil vedenie. O 5 minút mohlo byť už 3:0 Hambálkova ďalekonosná strela však skončila na spojinci. Rozhoducúci moment prišiel v 70. minúte, keď kopali domáci päťku, obranca sa pošmykol, Hambálek hlavou posunul loptu Moravanskému a ten v pokoji prekonal už bezmocného domáceho brankára. O 10 minúte ten istý hráč zvýšil vedenie už na 4:0, keď po individuálnom sóle pomedzi domácu obranu zasunul loptu do brány. Čestný úspech domáci, v stretnutí oku lahodiacom na góly, zaznamenali v 81. prvej minúte peknou krížnou strelou. Hostia z Rače tak zvládli prvý zápas z "deväťbodových" a zaslúžene si odvážajú všetky body.

 

Z technických príčin stránka nebola aktualizovaná, v priebehu týždňa by sa to malo napraviť. (Okrem reportov zo zápasov, znova začnú od ďaľšieho kola).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.