Choď na obsah Choď na menu
 


Mšk Iskra Petržalka- Fk Rača

30. 8. 2009

22. augusta oficiálne odštartovala tretia dorastenecká liga. Prvé kolo prisúdilo hráčom Rače, "Iskru", čiže každý očakával náročný zápas.

Začiatok a celkovo prvý polčas patril domácim, hostia sa prvé minúty na ihrisku len hľadali alebo spoznávali, čo bolo spôsobené aj neodohratím ani jedného prípravneho zápasu. Domáci mali viac z hry a držali pomerne častejšie loptu na svojich kopačkách. Paradoxne, ale nevytvorili si nejaké vážnejšie šance. Za zmienku stojí len brvno z 30. minúty. Hostia sa prvý polčas viac menej bránili nepúšťali sa do otvorenej partie a vyrážali na ofenzívne výlety. Ale ich pomerne sľubné šance končili na nepresnej koncovke. Do polčasu tak odchádzali hráči do kabín za nerozhodného stavu.

Druhý polčas priniesol záživnejší a slušnejší futbal na oboch stranách. V 60. minúte šli domáci zaslúžene do vedenia,prvé zaváhanie hosťujúcej obrany nekompromisne využil domáci útočník.  Tento gól, ako aj druhý bol však zo strany hostí úplne zbytočný. Hostia mohli vyrovnať už o 5 minút, to by však Uka musel ich peknú krídelnú akciu aj správne zakončiť a neposlať loptu niekde medzi zelinu. Takto sa potvrdilo nedáš-dostaneš, v 70. minúte domáci využili druhé zaváhanie už otvorenej hosťujúcej obrany a poistili si svoj výsledok druhým gólom. Po tomto góle akoby sa hráči Rače zobudili (už bolo načase) prevzali opraty zápasu a zatlačili domácich na svoju polovicu. Vytvorili si aj pár nebezpečncýh šancí a iskierku nádeje na lepší výsledok vykresal Lopatka, ktorý s prehľadom premenil svoju ponúknutú šancu. Na hráčoch bolo vidieť, že sa chcú pobiť o lepší výsledok, ku koncu zápasu však už dochádzali nielen fyzické sily. Keďže sa im to nepodarilo, zápas sa tak skončil výsledkom 2:1, ktorý hlavne v druhom polčase vyznel pre hostí dosť kruto. Nehrá sa však na krásu a na držanie lopty, ale na góly.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.