Choď na obsah Choď na menu
 


ŠK Malacky - Fk Rača

14. 11. 2009

V trinástom kole cestovali hráči Rače na ďaľší z troch "trojbodových" zápasov. V spodných vodách hrajúce Malacky ich privítali na domácej pôde.

Začiatok zápasu, ako aj jeho ďaľšie pokračovanie sa niesli vo vlažnom tempe. Kto očakával výkon a nasadenie ako v zápase s Kráľovou, bol sklamaný. Hostia sa prisbôsobili hre domácich, ktorí, akoby sa nikam neponáhľali a sporadicky nakopávali lopty. Ich hra nemala ani hlavu ani pätu. Ofenzívnješie ladení hostia si vypracovávali minimum šancí, ich strely buď šli mimo alebo ich bezpečne kryl brankár domácich. Po jednom výpade sa však predsa len ujali vedenia, keď sa po ľavej strane uvolniľ po narážačke Hambálek, ponúkol loptu Verdunovi, ktorý ju aj so šťastím dopravil do siete. Vedenie bolo zaslúžené, aj keď to bol zápas bez tempa. Do ďaľších šancí sa hostia dostávali zväčša po krajoch, nebezpečne centroval Ondrejkovič, na druhej strane bol nebezpečný Verdun. Do kabín šli obe mužstvá ani nie unavené.

Druhý polčas sa začal identicky ako prvý. Nemastný - neslaný výkon oboch mužstiev len podčiarkoval toto nudnejšie stretnutie. Domáci sa viac vysunuli, hrali na troch útočníkov, ich obrana bola otvorená. Na pár minút si vytvorili územnú prevahu, očakávany drvivý tlak však neprichádzal a tak hostia v pohode udržiavali jednogólový náskok. Po kiksoch hosťujúcej obrany sa párkrát vyznamenal Wittgruber, inak to bolo zo strany domácich všetko. Hostia pozorne bránili a prenikali do otvorenej obrany domácich čoraz častejšie. Postupom času sa hra vyrovnala na oboch stranách, domáci niekedy vyzerali akoby ani nechceli vyhrať, hosťom to samozrejme vyhovovalo. Do šancí sa postupne dostal Hambálek, jeho strely však nemali dostatočnú razanciu, Moravanský potreboval viac kľudu na kopačky. Ku koncu sa už hralo viac menej na polovici domácich. A tak v zápase, ktorom šlo o body a nie o krásu si všetky tri odvážajú hostia.

 

Poznámka: Dohrávka s Devínskou bude utorok o jednej hodine.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.